دسته shieweb

فهرست

دنبال کردن ما

اهتمام جدی به رعایت حلال و حرام و توجه به رضایت اهل بیت(ع)

اهتمام جدی به رعایت حلال و حرام و توجه به رضایت اهل بیت(ع)

1 لایک 31
اخبار شیعه 0 دی ۲۷, ۱۳۹۹

قم- استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر لزوم رعایت حلال و حرام افزود: باید مراقب باشیم و زندگی‌هایمان را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که مطابق رضایت حضرت زهرا (س) باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله رضا استادی ظهر شنبه در جلسه عزاداری ایام فاطمیه که به صورت مجازی برگزار شد، هدف از تشکیل جلسات عزاداری ایام فاطمیه را شناخت جایگاه این بانوی عظیم و اهل‌بیت (ع) عنوان کرد و افزود: هر چه شناخت زیادتر شود، محبت بیشتر شده و هر چه محبت بیشتر شود، اطاعت بیشتر خواهد شد.

وی یکی از راه های شناخت حضرت زهرا (س) را مراجعه به قرآن عنوان کرد و افزود: از سوی دیگر حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت علی (ع) و علمای شیعه و سنی ایشان را معرفی کرده‌اند و باید به این مسائل رجوع کنیم تا آن شخصیت عظیم را به‌خوبی بشناسیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: در تعریف قرآن و اهل‌بیت (ع) مثل ما نیست که جانب انصاف را کنار گذاشته باشد، بلکه آن چیزی که وجود دارد را بیان می‌کند، ما در تعریف‌ها و یا انتقادهای خود آنچه هست را نمی‌گوییم و عادلانه رفتار نمی‌کنیم و حق مطلب را نمی‌گوییم و گاهی کمتر گاهی بیشتر می‌گوییم.

وی گفت: آیه تطهیر مربوط به حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) و حسین (ع) است و در مورد شخصیت حضرت زهرا (س) سخن گفته است و هیچ جای شک و شبهه ندارد.

آیت الله استادی در خصوص مفهوم آیه تطهیر افزود: مفهوم آیه تطهیر این است که می‌گویند این اهل‌بیت (ع) معصوم‌اند و نباید این را دست‌کم گرفت، همچنین جملاتی که از پیامبر (ص) در مورد حضرت زهرا (س) مطرح می‌شود باید بسیار دقت داشت که ایشان چه چیزی می‌خواست بگویند آن‌هم این‌گونه کوتاه، که باید به این مسائل دقت کرده و به‌خوبی نیز به نسل آینده منتقل کنیم.

وی بیان کرد: باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که حضرت زهرا (س) از ما راضی باشند که اگر ایشان راضی باشند، پیامبر (ص) نیز راضی هستند و اگر پیامبر (ص) راضی باشند، خداوند راضی خواهند بود.

این استاد حوزه با تاکید بر لزوم رعایت حلال و حرام افزود: باید مراقب باشیم و زندگی‌هایمان را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که مطابق رضایت حضرت زهرا (س) باشد.

منبع : خبرگزاری مهر

انتشار از سایت شیعه وب دات ایران

www.shieweb.ir

تور گردشگری داخلی و خارجی

مشاهده

بنر تبلیغات